Uzņēmuma vēsture

SIA LIKO-R tika dibināts 1993. gadā, un tā pamatdarbības veids sākotnēji bija optikas preču vairumtirdzniecība.

No 1994. līdz 2005. gadam Liko-R bija Itālijas firmas Luxottica Group izplatītājs Latvijā, Lietuvā un Igaunijā. Luxottica Group ir pasaules optikas preču nozares lielākais uzņēmums, kas nodarbojas ar briļļu ietvaru un saulesbriļļu ražošanu un vairumtirdzniecību.

Liko-R savas darbības laikā ir attīstījis savu partneru tīklu uzsākot sadarbību ar tādiem pasaules optikas preču nozares ražotājiem kā Gierre Italia (briļļu futlāri), Cooper Vision (kontaktlēcas), Esoform (kontaktlēcu kopšanas šķīdumi) u.c.

Liko-R sākotnēji apkalpoja visas Baltijas valstīs, bet, lai pilnīgāk aptvertu Lietuvas tirgu un nodrošinātu ātrāku un labāku klientu apkalpošanu, 1998. gadā tika nodibināta firma Litopt UAB Lietuvā, kuras adrese ir: M. Valančiaus 12-2, Kaunas, LT-44275, www.litopt.lt. Pašlaik uzņēmuma Litopt galvenais darbības veids ir optikas preču vairumtirdzniecība.

2003. gadā Liko-R ieguva tiesības pārstāvēt Luxottica Group arī Baltkrievijā, kur tika dibināta firma Riliko, kura darbojās līdz 2011.gadam.

2005.gadā Luxottica Group veica izmaiņas produkcijas izplatīšanas shēmā Baltijā. Tā rezultātā Luxottica Group produkcijas izplatīšanu Baltijas valstīs pārņēma jaundibināts uzņēmums SIA Luxobaltic, kas ir Luxotica Group Ziemeļu reģiona filiāles partneris Baltijā. Luxobaltic ir specializējas Luxottica Group produktu pārdošanas vadībā, klientu apkalpošanas nodrošināšanā un mārketinga aktivitāšu veikšanā Baltijas reģionā.

Lai attīstītu tālāk savu darbību, Liko-R veica izpēti par iespējamo papildus veicamo komercdarbību optikas preču nozarē. Izpētes rezultātā Liko-R nolēma uzsākt briļļu lēcu ar augstu pievienoto vērtību, jeb pasūtāmo lēcu ražošanu un tālāku tirdzniecību, par galvenajiem mērķa tirgiem nosakot Latviju, Lietuvu un Igauniju. Tika izstrādāts jauns projekts: „Starptautiskiem standartiem EN ISO 14889 un EN ISO 8980 atbilstošu briļļu lēcu ražotnes – laboratorijas izveide”. Sagatavotais projekts tika iesniegts valsts aģentūrā „Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra” (LIAA) grantu shēmas „Atbalsts komercdarbības infrastruktūras modernizācijai” apakšprogrammas „Komercdarbības pilnveidošana atbilstoši standartu prasībām” ietvaros, lai saņemtu Eiropas struktūrfondu līdzfinansējumu.

2008. gada sākumā tika pabeigta šī projekta ieviešana un uzsākta briļļu lēcu ražošana, kā arī uzņēmums turpināja nodarboties ar citu piedāvāto produktu izplatīšanu.

Šobrīd Liko-R veiksmīgi darbojas ar briļļu lēcu ražošanu un optikas preču vairumtirdzniecību, regulāri paplašinot ražoto produktu sortimentu un ieviešot jaunus pakalpojumus. Uzņēmuma grupas firmu klienti ir optikas preču mazumtirgotāji (optikas veikali, veikalu ķēdes, ārstu optometristu privātprakses, acu klīnikas u.tml.). Kopumā uzņēmums šobrīd sadarbojas ar vairāk nekā 200 optikas preču mazumtirgotājiem savas darbības reģionā.

 

Kontakti

SIA Liko-R

Ganību dambis 7a, Rīga, LV-1045
Telefons: +371 67322003
Fakss: +371 67216015
E-pasts: info@likor.lv

I-V 9:00 - 18:00